COLOMBIA El Vergel Pink Bourbon Koji

Neohodnoceno

jahody | jogurt | umami

Varianta:
2 168 Kč 545 Kč od 545 Kč 1 935,71 Kč bez DPH 486,61 Kč bez DPH od 486,61 Kč bez DPH
Dostupnost: Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Kód: 1892/100 1892/200 Zvolte variantu
COLOMBIA El Vergel Pink Bourbon Koji
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

 

 

odrůda: Pink Bourbon

sklizeň: březen 2023

oblast: Tolima

farma: El Vergel

farmář: Elias & Shady Bayter

nadmořská výška: 1350

zpracování: natural + Koji

 

Za touto kávou stojí dvojice bratrů Bayter, kteří exportují kávu pod značkou Forest Green Coffee a jsou lídry moderních přístupů k fermentacím a hlavně sušení káv, ke kterému přistupují stejně, jako pražiči k samotnému pražení. Pro sušení svých káv využívají křivky, díky kterým přesně trasují pokles vlhkosti v zrnech a díky nim mohou sušící proces konzistentně opakovat. Tento Pink Bourbon je jednou z vlajkových káv produkovaných na farmě El Vergel, která se nachází na mikrolokalitě vedle mycí stanice a je obklopena stromy Guava, a její profil je jednou z nejintenzivnějších a nejovocnějších káv z produkce. Tento lot pochází ze stromů vysazených v letech 2016 a 2018 v množství více než 40 000 rostlin.

Tato káva byla zpracována metodou Koji fermentace, která se provádí přidáním spor houby A-Oryzae, což pomáhá získat určité cukry, které nejsou při běžné fermentaci dostupné, protože přirozené mikroorganismy nejsou schopny cukry rozložit.

U tohoto konkrétního lotu provedli počáteční aerobní fermentaci trvající 24 hodin, poté 38 hodin fermentace se sporami Koji v tenkých vrstvách na vyvýšených stíněných lůžkách s teplotou od 22 do 29 stupňů, následovanou 22 denním sušením ve stínu na vyvýšených lůžkách s kontrolou teploty pod 32 stupňů, což zaručuje optimální sušení a také zlepšuje proces fermentace s Koji.

Po ukončení sušení byla káva před mletím suché slupky a dužiny 30 dní stabilizována v pytlích Grain Pro.

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva
Praženo: Filtr
SCA bodování: 88b
Speciál: Limitovaná edice
Stupeň pražení: Světlý

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vítejte v Coffee Culture - Kde se káva stává uměním

Úvod

V nedaleko industriální Ostravy se nachází Coffee Culture, pražírna výběrové kávy, která s vášní a mistrovstvím přináší jedinečný zážitek z kávy. "Naše cesta začala snem o pražení kávy, která by nejen oslovila chuťové pohárky, ale také vyprávěla příběh svého původu."

Naše filozofie

V Coffee Culture se věnujeme hledání a pražení nejkvalitnějších kávových zrn z celého světa. Naším posláním je představit vám širokou paletu chutí a aromat, které výběrová káva nabízí, a zároveň podporovat udržitelné a férové obchodní praktiky.

Naše kávy

  • Jednodruhové kávy: Pečlivě vybíráme jednotlivé druhy kávy, které vynikají svými jedinečnými chuťovými profily.
  • Směsi (blendy): Naše expertně vytvořené směsi jsou ideální pro ty, kteří hledají harmonický a vyvážený šálek.
  • Limitované edice: Speciální várky z řady exkluzivních a vzácných káv pro skutečné fajnšmekry.

Pražení a kvalita

Naše pražení je uměním. Každá várka kávy je pečlivě sledována a upravována, aby se z ní vyvinuly ty nejlepší možné chuti a aroma. Sledujeme nejnovější trendy a techniky v pražení, abychom zajistili, že naše káva je vždy té nejvyšší kvality.

Udržitelnost a společenská odpovědnost

Coffee Culture klade velký důraz na udržitelnost a etický obchod. Spolupracujeme s farmáři a dodavateli, kteří sdílejí naše hodnoty udržitelného rozvoje a spravedlivých pracovních podmínek.

Prožitky a vzdělávání

Nabízíme nejen prodej kávy, ale i řadu zážitků a vzdělávacích aktivit. Přidejte se k našim degustačním seancím, workshopy nebo kurzům pro baristy a ponořte se do světa výběrové kávy.

Komunita

Jsme hrdí na to, že jsme součástí rostoucí komunity milovníků kávy v Ostravě a širším okolí. Sdílejte s námi svůj příběh a staňte se součástí naší kávové kultury.

Závěr

V Coffee Culture každý šálek kávy vypráví příběh. Zveme vás, abyste se připojili k naší cestě objevování a sdílení nezapomenutelných chutí a aromat, které výběrová káva nabízí.