Kód: 1406/100 1406/200 Zvolte variantu | Značka: Coffee Culture

KENYA Ichuga Nyeri AB filtr

4 hodnocení
1 649 Kč 415 Kč od 415 Kč 1 433,91 Kč bez DPH 360,87 Kč bez DPH od 360,87 Kč bez DPH
Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta:

grepfruit | bezový květ | rybíz

Kategorie: Káva
Praženo: Filtr
SCA bodování: 89b
Stupeň pražení: Světlý

odrůda: Ruiru 11, SL28, SL34

sklizeň: prosinec 2021

oblast: Nyeri, Karatina
farmář: Kiama Farmer Coop
zpracováno v: Ichuga station

nadmořská výška: 1700

zpracování: Fully washed

 

Ichuga je jednou z pěti zpracopvatelských stanic, které vlastní a provozuje společnost Kiama Farmer Cooperative Society (FCS). Tato stanice se nachází v Nyeri, nedaleko města Karatina, a leží v nadmořské výšce 1 700 metrů. Tato plně promytá káva s ovocným nádechem je šťavnatá a čistá s tóny rybízu, lesních plodů a citrusů. 

 

Zemědělci selektivně ručně sbírají zralé třešně a dodávají je do mycích stanic ve svém okolí. Při příjmu se třešně pečlivě třídí a odstraňují se z nich nedozrálé, přezrálé či poškozené třešně. 

 

Po vytřídění se zralé červené třešně přidávají přímo do násypky a rozmělňují se. Tím je odstraněna svrchní slupka a dužina.Káva se fermentuje v tanku s vodou a poté se promyje v čisté vodě, aby se odstranil zbytek slizu.

Mokrý pergamen (poslední ochranná vrstva zrn) se roztřídí a odstraní se všechna zbývající poškozená zrna.  Poté se pergamen přesune na vyvýšená lůžka, kde se dosuší. Zde se pravidelně otáčí, aby se zajistilo rovnoměrné sušení, a v nejteplejší části dne a přes noc se přikrývá, aby se zabránilo popraskání silným slunečním svitem. Pracovníci také pravidelně kontrolují sušící se pergamen a odstraňují poškozené kusy. Doba sušení se obvykle pohybuje kolem dvou týdnů, v závislosti na aktuálním počasí. 

 

Po vysušení se pergamen dodává do společnosti Kahawa Bora Millers, jedné ze sesterských společností našich dodavatelů Sucafina v Keni. Mlýn má kapacitu na samostatné mletí menších šarží, což pomáhá zachovat kvalitu a sledovatelnost.Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: