Novinka
Kód: 1882/100 1882/200 Zvolte variantu | Značka: Coffee Culture

ETHIOPIA Robe Negele Washed espresso

Neohodnoceno
1 530 Kč 385 Kč od 385 Kč 1 330,43 Kč bez DPH 334,78 Kč bez DPH od 334,78 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné (>5 ks) Momentálně nedostupné (>5 ks) Zvolte variantu
Varianta:

citronová tráva | earl grey | lipo

 

Můžeme doručit do:
2.1.2024 2.1.2024 Zvolte variantu
Kategorie: Káva
Praženo: Espresso
SCA bodování: 86b
Stupeň pražení: Střední

odrůdy: JARC
sklizeň: leden 2023
oblast: Oromia, Nensebo, Arsi

zpracováno v: Robe Negele WS

nadmořská výška: 1910 - 2000

zpracování: washed

 

VE ZKRATCE

Káva z oblastí Robe a Negele je vysoce ceněna pro její jedinečný a komplexní profil chutí. Pro ty, kdo hledají kávu s jasnými, květinovými a citrusovými tóny, mohou být kávy z těchto oblastí ideální volbou.

.

.

.

Výjimečná kvalita etiopské kávy je výsledkem kombinace faktorů. Genetická rozmanitost odrůd kávy způsobuje, že nacházíme různorodost chutí i mezi farmami s podobnými podmínkami pro růst. Kromě odrůd přispívají k výsledné kvalitě také způsoby zpracování. Posledním klíčovým prvkem pro vynikající kávu v Etiopii jsou produkční tradice, které vytvořily genetickou rozmanitost, zpracovatelskou infrastrukturu a skvělou kávu, kterou známe dnes. 

Většina producentů v Etiopii jsou malí farmáři, a 80% z nich pokračuje v pěstování kávy tradičními metodami. V důsledku toho se většina kávy pěstuje bez použití chemických hnojiv nebo pesticidů. Káva je téměř zcela pěstována, sklízena a sušena pomocí manuálních systémů.

 

Oblasti Robe a Negele se nacházejí v etiopské oblasti Sidamo (nebo Sidama), která je velmi známá pro pěstování některých z nejlepších káv na světě.

ROBE

Robe je jedním z hlavních měst v oblasti, kde se pěstuje velké množství vysoce kvalitní kávy. Kávové plantáže se často nacházejí ve vyšší nadmořské výšce, což vytváří ideální podmínky pro pěstování kávových zrn s vysokou kyselostí a komplexními chuťovými profily. Káva z této oblasti často nabízí květinové a citrusové tóny s jemným tělem a svěží závěr. 

NEGELE

Negele je město v jiné části Etiopie, v regionu Guji, který je také znám pro vynikající kávu. V této oblasti najdete kávové farmy, které využívají přírodní stín stromů ke snížení expozice přímému slunci, což pomáhá vytvářet pomaleji zrající, sladší zrna.

ZPRACOVÁNÍ

V obou regionech se často používá promyté zpracování, při kterém se odstraňuje vnější plod a slupka, a zrna se nechají fermentovat ve vodě, aby se odstranila zbývající dužina. Tento proces zdůrazňuje přirozenou kyselost kávy a přináší čistší a světlejší šálek kávy s vyšší úrovní kyselosti.

VE ZKRATCE

Káva z oblastí Robe a Negele je vysoce ceněna pro její jedinečný a komplexní profil chutí. Pro ty, kdo hledají kávu s jasnými, květinovými a citrusovými tóny, mohou být kávy z těchto oblastí ideální volbou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: