Kód: 1821/100 1821/200 Zvolte variantu | Značka: Coffee Culture

COLOMBIA El Triunfo Long Ferment Washed filtr

Neohodnoceno
1 699 Kč 427 Kč od 427 Kč 1 477,39 Kč bez DPH 371,30 Kč bez DPH od 371,30 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné (>5 ks) Momentálně nedostupné (>5 ks) Zvolte variantu
Varianta:

švestky | višně | kořeněná čokoláda

Můžeme doručit do:
2.1.2024 2.1.2024 Zvolte variantu
Kategorie: Káva
Praženo: Filtr
SCA bodování: 88b
Stupeň pražení: Světlý

odrůda: Castillo, Caturra
sklizeň: listopad 2022
oblast: Huila, San Luis, Aipe
farma: Finca El Triunfo
farmář: Diego Andrés Camacho Osorio nadmořská výška: 1800 - 1900 zpracování: Long ferment washed

 

Finca El Triunfo se v rodině Carlose Ernesta Álvareze Ospiny dědí již po několik generací. Carlos vzal svou práci jako další generace pěstitelů kávy Ospina vážně a už v mladém věku se začal učit co nejvíce o pěstování kávy. Jako teenagerovi mu strýcové darovali malý pozemek s několika kávovníky, aby mohl založit vlastní farmu.

Než dokončil střední školu, jeho zdravá kávovníky už pravidelně plodily kávu a on prodával praženou kávu rodině a přátelům. Výnosy z jeho podnikání mu pomohly zaplatit část školného. Po vysoké škole pokračoval ve studiu práv a založil si vlastní praxi.

Carlos je součástí neziskové organizace Manos al Grano, která byla založena v roce 2021 na podporu sběračů kávy. Manos al Grano poskytuje sběračům kávy školení a legalizuje jejich práci tím, že jim platí prostřednictvím banky. Dělníci také dostávají výhody, jako je zdravotní pojištění a důchod.

Vyškolení sběrači ve spolupráci s Manos al Grano selektivně ručně sbírají zralé červené třešně a dodávají je do Carlosova zpracovatelského závodu na farmě. Třešně se nechají 12 hodin lehce kvasit, poté se rozmělní a vloží do nádrží s vodou, kde fermentují dalších 18 hodin. Po fermentaci se pergamen promyje čistou vodou a rozloží se na terasy, aby se usušil. Pergamen se suší 2 dny a poté se dosuší při nízké teplotě v mechanické sušičce po dobu 40 hodin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: